Monika Kudelová

 

Jsem průvodkyně na cestě k radosti a vnitřní svobodě v životě.

Inspiruji, učím a ukazuji lidem jak prožívat svůj život naplno, radostnou a vášnivou sexualitu, tvořivost a hlavně léčivý smích...

"Ať už je pravda příjemná nebo nepříjemná, je osvobozující."

Paolo Coelho

Že žiji život naplno,
z úsměvu je patrno

odvaha, vůle, elán stačí,
že ve mně radost
s dobrou náladou tančí… 🙂

Přátelé, kamarádi a známí mi vždy říkali, že jsem takové sluníčko. A mě to pochopitelně těšilo... zkrátka byla jsem nadšená, že umím rozdávat dobrou náladu a tak i radost ze mě čišela. Myslela jsem si, že to tak bude už napořád, ale... mýlila jsem se.

Přišlo období, kdy jsem ztratila práci, rozešel se se mnou přítel, zvýšil se mi o dost nájem a já to nebyla schopna platit. Byla jsem ve stresu, co se mnou bude, protože jsem se musela vystěhovat, neměla jsem kam jít a neměla jsem ani peníze. Místo radosti se objevovala deprese.

Cítila jsem beznaděj a prožívala pocit „nikdo mě nemá rád, nikdo mě nechce, sem nezapadám, nejsem dost dobrá, nic se mi nedaří... ŽIVOT NEMÁ SMYSL! Zkrátka, už toho bylo hodně naráz a nadhled, humor a radost se úplně ze života ztratily.

Vůbec ani nevím jak, ale ocitla jsem se u Vltavy, koukám tupým pohledem do ní a chci tam skočit... jediné moje myšlenky jsou, že to tady nemá smysl a že chci umřít.

Při představě jak tam prostě skáču, jsem viděla, co bude následovat... a najednou jsem si s vytřeštěnýma očima uvědomila…
!? Uf... Co blbnu? TO JE NESMYSL!
Umím plavat a jediné co se stane, bude to, že vylezu z Vltavy, budu vypadat jako blázen, který se koupe v oblečení a pojedu mokrá MHD zpět domů.

Pobavilo mě to... nadlehčilo, ale hlavně jsem si tenkrát řekla:

„A DOST! Přestaň fňukat a řekni životu ANO! Najdi si něco, co tě tady bude bavit!“

Co mě vždy bavilo bylo stříhání vlasů a různé účesy na svatby a slavnosti. Jenže ze zdravotních důvodů jsem nemohla pracovat v kadeřnictví - ano, to byla další rána, ale nechtěla jsem se toho vzdát. Vznikl tak projekt, kde se klientovi mohu věnovat mnohem více a s větší radostí, pohodou a více smysluplně. Více se o tomto projektu dozvíte zde: "Stříhání jako rituál." 

Další radost jsem objevila, když jsem začala malovat na hedvábí. Bylo to naprosto úžasné. Když jsem malovala pro někoho, chodili mi informace pro danou osobu. postupně jsem si uvědomovala, že to, na co myslím nebo vnímám při malovaní se otiskuje do hedvábí. Vkládala jsem tam záměr. Jak se to dělá se dozvíte v online kurze Hedvábné talismany.

Pak jsem objevila naprostou vášeň malování mandal tečkovanou metodou a to mi zůstalo do dneška. Je to taková hravá meditace a několikanásobná radost. Nejlépe s východem slunce tvořím v naladění přímo na určitou osobu. Dostává mě to do naprosté přítomnosti.

Miluji tolik věcí, tak je možné, že jsem je v té době neviděla?
A šla do dalšího objevování. Ať to stojí co to stojí… Později jsem se přihlásila do latinsko-amerických tanců. Začala jsem salsou, o měsíc později přidala bachatu a o další měsíc později jsem ochutnala kouzlo kizomby. WAW – svět se mi obrátil vzhůru nohama a já cítila Nebe na Zemi.

Prozkoumávala jsem tyto nepříjemné pocity, včetně odmítnutí a byl to pro mě úžasný proces se spostou uvědomění. Byl to fakt mazec. Díky radosti z tance jsem to přežila a nezústávala v oběti a chudince. Co dělat, když se cítíte odmítnutí a jak tohle téma zpracovat, aby se vás nedotýkalo zraňující ne, jsem napsala ebook, který si ZDARMA můžete stáhnout zde>>.

A přišla další vášeň. S kamarádkami, jedna z nich je i moje duchovní učitelka - Sofie Kalyani, jsme cestovaly na Bali a navštívily mimo jiné ašrám, kde probíhají 3 x denně  smíchové meditace. A tam mě ponoukla, že bych smích měla učit... Moje reakce byla: „Co blázníš? Jak bych to asi tak měla dělat? Ha Ha…Copak to jde? Uf! Co? Hmm..." A ona se jen usmívala a dodala: "Kdo jiný než ty, by měl učit smích…?"

Začala jsem tohle téma více zkoumat. Způsob, co a jak by mohlo ostatním pomoci. Improvizovala jsem. U přátel to mělo velmi pozitivní ohlasy, což mě také podpořilo, když jsem si v tom moc nevěřila. Ve finále jsem byla z tohoto nápadu naprosto nadšená a vážně i vesele jsem toužila učit smích. Vždyť tohle téma je moje podstata. 🙂  Později jsem objevila, že existuje jóga smíchu a stala se certifikovanou lektorkou.

Uvědomovala jsem si na sobě i u svých přátel, jak jednoduchý a úžasný je smích nástroj. Jak na psychické tak i fyzické bolesti. JE TO DAR A LÉK!

S velkou radostí jsem vytvořila seminář "S-mějme se rádi",  kde společně objevujeme naše bloky, proč se často nesmějeme,  proč nejme spontánní a neradujeme se jak málé děti. Hledáme takzvaný „knoflík smíchu“, který můžeme zmáčknout, kdykoliv chceme nebo potřebujeme. Součástí semináře jsou různá cvičení, meditace, hravost, relaxace atd. 

Pro ty, kdo neradi navštěvují živé kurzy a semináře, ale chtějí se cítit dobře i v nepříjemných situacích a chtějí se smát a cítit  radost, jsem vytvořila online kurz Posilovna radosti

Já jsem vděčná, že jsem si na tento přirozený dar vzpomněla. A vidím, jak moc smích pomáhá v náročných nebo nepříjemných situacích, stresu i fyzických bolestech. Když se směji, jsem v totální přítomnosti a jakékoliv starosti, stres či špatná nálada mizí. Jsem čím dál víc šťastnější a dělá mi velkou radost smích šířit mezi ostatní lidi.
Stačí začít jen pouhým úsměvem a hned je život veselejší. 

Více o mně - vzdělání a kurzy