Proč neprožívám milování s partnerem naplno? Taky chci orgasmus…

“Při sebepotěšení s orgasmem nemám problém, ale s partnerem mi to nejde.”
“U klitoridálního orgasmu žádný problém není, ale u vaginálního to hapruje.”

To jsou slova mnoha žen, které mají problém dosáhnout orgasmu s partnerem. Byla doba, kdy jsem téma orgasmu hodně řešila i já sama. Chodila jsem na různé semináře, tantru, konstelace, regrese, terapie atd. a prošla jsem různými výcviky, když jsem to řešila.

Dlouho se v tomto ohledu nic moc neměnilo

…sice jsem si užívala milování, ale až k tomu vzácnému vrcholu jsem neprošla… Bylo mi řečeno: ”Statistika ukazuje, že 70% žen nemá orgasmus s partnerem.”

Mohla jsem to vzít jako fakt, že je to normální. Ale já se rozhodla, že budu patřit mezi těch 30%, co ho majíPro mě bylo velmi zajímavé postupně objevovat a pozorovat svoje bloky. Možná to bude pro vás inspirace a přijdete si i na ty své. 

Jeden z největších bloků je zneužívání

Je hodně zásadní pro většinu lidí. Je jedno, zda je to osobní zneužití nebo sexuální zneužití. Je to narušení důvěry a často u obojího máme pocit, že nemáme jinou volbu.

Na ty své bolesti a zranění už i z dětství a období puberty raději zapomínáme a vytěsníme ze svého života. Většinou nevědomě. Zdánlivě se nic neděje, ale důsledky to má velké a silné.

Například se může stát…

…no povím vám rovnou jeden příběh: “Na základní škole se mně líbil jeden kluk z parku a já si naivně myslela, že i já jemu, protože mi někdo řekl, že na mě čeká tam za rohem. V tom očekávání a nadšení jsem tam samozřejmě šla.

A sakra… Místo vysněného kluka, jsou tam úplně cizí kluci, kteří mě jen svalí na zem, vyhrnou mi tričko a začnou osahávat. V tu chvíli se mě v hlavě se už pomalu nastavuje – jsem kus hadru a každý si se mnou může dělat co chce… jsem tu pro ostatní…nic neznamenám… prostě jsem se nedokázala vůbec bránit a úplně zamrzla”. 

Přesně takováto situace, zdánlivě neškodná (vždyť se zas tak moc nestalo) se do našeho systému zapíše. Později se na nás mohou takové nebo podobné nepříjemné situace jen lepit a nabalovat, protože vyzařujeme svou slabost a strach nevyhovět.

Je důležité si uvědomit, co jsme ve svém životě prožily a co nás mohlo ovlivnit.

Kolikrát se nám stává, že i některé negativní prožité situace, které se běžně nazývají trauma, my můžeme považovat, že jsou normální a neřešíme je.

A to pak může přecházet do dalších a dalších nepříjemných sexuálních zážitku a dokonce i do znásilnění.

Cítíme se pošpiněné a znechucené i samy sebou

Postupně si v dospělosti začínáme uvědomovat, že takhle to v pořádku není. Ale tyto situace se neustále stupňují, dokud si neřekneme… A DOST!

Jsou to příběhy a situace, díky kterým si sami sebe nevážíme a raději se odpojujeme od tělapřestáváme cítit, protože to bylo příliš bolestivé, ať už fyzicky nebo psychicky. V podstatě se za sebe stydíme a málokdy se s tím někomu svěříme. 

Jak chceme prožívat orgasmus, když nejsme v těle? Když necítíme naplno naše pohlaví?

Nebo se nám stává, že zažíváme při milování i fyzickou bolest a to svého partnera milujeme. A milovat se s ním chceme. Podstatné je se nebát, projít bolestí i emocemi a znovu nechat rozkvést svou ženskost.

Na rituálu “Rozeznění jóni” se léčí spousty i zapomenutých zranění, které nás mohou i nevědomě ovlivňovat.

Nezáleží na tom, že se nám něco nepříjemného stalo, důležité je, aby jsme se rozhodly vnímat sami sebe v pravděpřijaly svou minulost se vším všudy. Přiznaly si ji a pustily řetězy minulosti.

Já jsem za celou cestu moc vděčná, protože mi to pomohlo se postupně dostávat k sobě víc a víc do hloubky. A co se stane, když se uvolníme do toho, že si milování budeme užívat, vnímat každou buňku svého i partnerova těla, ale nebudeme se honit za tím vrcholem? To se pak mohou dít zázraky. 🙂

Minulost nás často velmi ovlivňuje

A na tyhle věci je potřeba se podívat i více do hloubky, protože to může mít i hlubší důvody proč neprožíváme orgasmus a na co se můžeme podívat je:

  • Propustit bolesti a zranění z doby puberty a odpustit sobě i druhému..
  • Přijmout následné nabalování nepříjemných a opakujících sexuálních zážitků jako minulost a žít tady a teď.
  • Otevřít se důvěře k mužům a odevzdat se v tom milování.
  • Pustit kontrolu jak budu vypadat a ukázat se taková jaká jsem. 

Každý z nás máme nějakou cestu… tu svou cestu… ale podstatné je to, zda vůbec na tu cestu vykročíme. Zda budeme jen přežívat a být v roli oběti, že se nám nedaří, že už ten život tady nějak doklepeme. 

A nebo vezmeme život do vlastních rukou, přijmeme odpovědnost za svůj život a budeme si ho užívat naplno.

Každá cesta něco stojí

a tahle cesta k orgasmu mě vzala několik let neprožívání sebe sama. Kdybych mohla vrátit svůj život zpět a udělat něco jinak, bylo by to uvidění a přiznání si všeho co jsem zažila, protože by se mi zkrátila cesta k tomu prožívání sebe a užívání si života naplno…

Připravila jsem pro vás  video  “3 kroky jak si dopřát vytoužený orgasmus”, které je pro vás k dispozici zdarma. Obsahuje 3 nejzákladnější věci, s jejichž pomocí se dostanete více k sobě a svému prožívání.

Každá maličkost se nám může zapsat do našeho systému a to jak negativní, tak i pozitivní.
Vytvářejme si sami naši realitu samy a nenechávejme to na ostatních.
Uvolněme se a otevřeme se tomu, že se mohou dít zázraky a my můžeme prožívat to, co si přejeme

I ten vysněný orgasmus. Skočme do toho!

 

Jsem průvodkyně na cestě k radosti a vnitřní svobodě v životě. Inspiruji, učím a ukazuji lidem jak prožívat svůj život naplno, radostnou a vášnivou sexualitu, tvořivost, malování mandal a také léčivý dotek a smích... Můj příběh si přečtete zde.