Znáte tajemství šťastných lidí?

Vidíte to denně sami

Je pro mě neuvěřitelné, jak se lidi dokážou nechat vtáhnout do negativní energie toho druhého. Kolikrát jsem viděla na ulici tu řetězovou reakci, jak se hádali rodiče mezi sebou.

Pak matka s tou stejnou energií i když s hezkými slovy, chytla své dítě za ruku a s tou „nasranou“ energií říká: „Jdeme, tady nebudeme s tatínkem už ani minutu.“ a rychlým krokem odešli, že dítě nestíhalo ani kmitat nožičkama, spíš tak nějak vlálo za matkou.

Takhle se to má dělat?

Je to smutné, když ukazujeme svému dítěti tento příklad a ono se naučí, že takhle je to v pořádku a běžné. Že takhle se to má dělat. V dospělosti pak následuje tyto vzorce.

Pokud si uvědomí, že to tak v pořádku není. A je ta lepší varianta. Snaží se na to dávat pozor, ale ty vzorce a zvyky ho naprosto ovládají a není schopen sám z toho vystoupit, i když samotnému se to nelíbí.

KDO nebo CO za to může?

V mozku je malý lalok, nazývaný „amygdala“, kde sídlí emoční paměť. Právě tam se ukládají ty negativní emoce. Stane se vám nějaká nepříjemná situace, ta se vám uloží do paměti a pak následně úplně ovládne!

Vy pak jednáte neadekvátně a ani sami netušíte proč to děláte. Později vás to velmi mrzí, že jste třeba křičeli na vaše blízké.

Není to vaše vina!

Amygdala vyhodnotí ohrožující reakci ještě o několik sekund dřív, než se situace sama stane na základě asociací. Objeví se tak silně, jako by šlo o život a následně tak jedná.

Například, když s nějakou osobou zažijeme nějaký konflikt. Je jedno jestli je to šéf v práci nebo hádka s matkou nebo otcem. Kolikrát se stane, že s nimi několik měsíců nemluvíte. Nebo už jen při vyslovení jména daného člověka, se to ve vás bouří.

Dobrá zpráva!

Vědci zjistili, že posilováním amygdaly do pozitivního směru, je právě to, co nám pomůže se na situace dívat jinak. Pokud ukládáme do své emoční paměti ty hezké a radostné vzpomínky, ty negativní nás už neovládají.

Existuje způsob jak toho dosáhnout. Dodávejte svému tělu pravidelnou dávku smíchu. To je způsob, který vás bude nejen bavit, ale i léčit vaše psychické i fyzické zranění. Váš život pak bude mnohem radostnější a všechny problémy už nebudou tak těžké a náročné.

A můžete začít hned teď!

Můžete si číst, vtipné historky nebo vtipy a tomu se zasmát. Zasmějete se třeba na minutu. Je to aspoň malý krok. Ale co se děje, když se jde krůček po krůčku? Časem se dělají obrovské skoky!

Pravidelné praktikování je základem udržování si dobré nálady a pohody v životě. Důležitá je vytrvalost. Pokud chcete něco ve svém životě změnit, dělejte to minimálně 21 dní.  To je doba, kdy naše tělo teprve dokáže proměnit starý návyk.

Vytrvejte i přes nechuť, momentální odpor, nebo že zrovna teď na to nemáte náladu. Věřte mi, opravdu se vám to vyplatí.

Představte si, jak by se váš život změnil

Představte si, jak by se váš život změnil, když by jste se nenechali ovlivňovat negativními emocemi a už nezažívali silná dramata?

Je to moc těžké? Náročné? Nevíte jak? Právě teď máte možnost vstoupit do 21 denního online kurzu „Posilovna radosti“, kde s vámi sdílím své jednoduchéhravé techniky jak dosáhnout změny právě v oblasti emoční paměti a vymanit se z kolotoče negativity. A právě během 21 dní vám budu podporou na vaší cestě.

Tak co? Přidáte se ke šťastným a spokojeným lidem a osvojte si umění vytváření radosti sami sobě!

online kurz

POSILOVNA RADOSTI

 

 

 

 

Jsem průvodkyně na cestě k radosti a vnitřní svobodě v životě. Inspiruji, učím a ukazuji lidem jak prožívat svůj život naplno, radostnou a vášnivou sexualitu, tvořivost, malování mandal a také léčivý dotek a smích... Můj příběh si přečtete zde.